HumanField - German Speaking Customer Service Specialist (12-3493)

Nemzetközi SSC partnerünk részére keresünk munkatársat

German Speaking Customer Service Specialist

(12-3493)

pozícióba.

Feladatok:

    • answering customer queries
    •  handling bookings and modifications
    •  managing travel plans
    •  provide information on fares, visas and promotions
    •  assuring positive customer experience
    •  proactive problem solving

Elvárások:

    • fluent English AND German is a must
    • self-motivated team player
    •  excellent time management
    • ability to plan and manage various tasks
    • positive attitude
    • previous experience in a customer-focused environment is an advantage

Amit kínálunk:

    • excellent compensation package, which you would definitely love if you like travelling
    • multinational environment
    • complex tasks

A munkavégzés helye: Budapest

küldje el magyar és német nyelvű önéletrajzát a pozíció megnevezésével és a „12-3493”-es referenciaszám feltüntetésével a hf19@humanfield.hu e-mail címre.